Šijeme šaty pro každý den

Jsme Martina a Alžběta a od roku 2016 navrhujeme českou módu pro každodenní nošení i speciální příležitosti. Vytváříme nadčasové modely z kvalitních materiálů, klademe důraz na jednotlivé střihy a férové lokální zpracování. Chceme, aby vám naše oblečení sloužilo několik let a abyste se v něm vždy cítila skvěle.

Wear it one day, all day, every day

Alžběta Straussová studovala dějiny umění, Martina Skalická zase architekturu. Během studia jsme se potkaly na Vyšší odborné škole módního návrhářství, o módu jsme se totiž obě už dlouho zajímaly. Brzy jsme začaly šít na zakázku. Stálým klientkám jsme ale chtěly nabídnout víc, a tak jsme v roce 2016 založily značku Oneday.

Naše kolekce

Záleží nám na tom, aby byly naše šaty pohodlné a hodily se pro každodenního nošení i speciální příležitosti. Oneday střihy jsou proto jednoduché, ale elegantní.

V kolekcích používáme převážně viskózu. V poslední době se o ní mluví jako o trvale udržitelném materiálu, neboť se vyrábí z celulózy, tedy ze dřeva. Hlavní výhodu tohoto materiálu ale vidíme v jeho vlastnostech. Je přírodní a prodyšný, takže se dobře nosí. Viskózový úplet se při nošení nemačká a je jednoduchý na údržbu, což zákazníci cení čím dál tím víc.

Oneday focení oblíbených variabilních šatů v béžové modrošedé a růžové barvě s krátkým rukávem a lehce přepadlými rameny. Šaty jsou volnějšího střihu a 4 pružné pásky které můžete zavázat na několik způsobů.

Jedinečné jsou naše limitované kolekce, které vznikají ve spolupráci s českými a zahraničními umělci. Dlouhodobě spolupracujeme s Vítem Svobodou a Alexem Klyuyokovem. Baví nás jejich tvorba a přístupy. Vytvořili pro nás autorské ilustrace, které jsme spojily se svými návrhy. Baví nás propojení autorské tvorby a módy.

Kde naše kolekce vznikají?

Máme ateliér na Letné. Jednotlivé modely z kolekcí si můžete vyzkoušet v našem letenském showroomu na adrese Františka Křížka 8. Stavte se kdykoli ve všední den mezi 12 a 19 hodinou.

Těšíme se na vás!
Betty & Martina

ONEDAY, Františka Křížka 8, Praha 7, Otevírací doba Po – Pá / 12 – 19h

preloader